Kandydaci

GOSPODAROWANIE ZASOBAMI NATURALNYMI

NOWY KIERUNEK!

Od zawsze interesowały Cię bogactwa naszej Matki Ziemi? Oglądając w TV alert smogowy dostajesz gęsiej skórki, Twoja plastikowa butelka zawsze trafia do żółtego pojemnika na śmieci, a widząc fermę wielkotowarową szukasz bezwiednie biogazowni zlokalizowanej w zasięgu wzroku? Jeśli na powyższe pytania odpowiedziałeś twierdząco koniecznie musisz rozpocząć naukę na nowym i jedynym praktycznym kierunku Gospodarowanie zasobami naturalnymi.

Dla Ciebie to niepowtarzalna szansa na zdobycie tytułu zawodowego inżyniera w zakresie gospodarowania – zarządzania, racjonalnego wykorzystania, przetwarzania i dystrybucji zasobami naturalnymi. Wiemy jak ważne jest rozwijanie swoich pasji, stąd oferujemy szereg dodatkowych przedmiotów hobbystycznych i rekreacyjnych – na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Dowiedz się więcej…

ZOOTECHNIKA

Robiąc zakupy i przetrząsając uginające się od towaru półki, świadomie wybierasz produkty żywnościowe, będąc przekonanym o ich dobrym pochodzeniu i jakości. Chciałbyś mieć wpływ nie tylko na tempo i poziom rozwoju jednego z najważniejszych sektorów polskiej gospodarki - hodowli zwierząt, ale przedewszystkim kreować i stymulować wzrost ogólnoświatowego uznania dla polskiej produkcji zwierzęcej?

Jeśli dynamiczny wzrost rozwoju sektora produkcyjnego stanowi dla Ciebie wyzwanie i szansę na dołączenie do grona poszukiwanych na rynku pracy specjalistów z zakresu hodowli zwierząt, studia na kierunku Zootechnika na Wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt będą wyborem doskonałym. Tym bardziej, że to kierunek wyróżniony w konkursie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na najlepszy program studiów!

Dowiedz się więcej…

INSPEKCJA WETERYNARYJNA

Empiryzm – tak w dużym uproszczeniu opisałbyś swoją filozofię życiową i zawodową. Wszystkiego, zupełnie jak ciekawe świata dziecko, musisz dotknąć i doświadczyć, a ponadto wierzysz, że żaden projekt bez choćby odrobiny Twojego wkładu nie ma prawa osiągnąć wymiernego efektu. Siebie zaś najchętniej widziałabyś w roli strażnika jakości.

Postaw na Inspekcję weterynaryjną na Wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt w UTP – zyskaj ekskluzywne umiejętności oraz szeroką perspektywę w jednej z najważniejszych dziedzin utrzymania gospodarki i miej rzeczywisty wpływ na jakość hodowli zwierząt w kraju i poza jego granicami.

Dowiedz się więcej…

ZOOFIZJOTERAPIA

Przyznaj się-mówisz do swojego zwierzęcego towarzysza: ,,cześć", kiedy tylko pojawia się w zasięgu wzroku, łączy was nierozerwalna nić porozumienia w sytuacjach decyzyjnych, zwłaszcza tych, w których ważą się losy np.obiadu, a z filmów kryminalnych pamiętasz tylko te sytuacje, wktórych główną rolę grał zwierzęcy bohater…i które miały miejsce w 3 pierwszych minutach fabuły.

Jeśli traktujesz zwierzęta, jak równe sobie i ze szczególną wrażliwością podchodzisz do zrozumienia ich potrzeb bytowych, prawidłowej pielęgnacji, poprawy jakości życia oraz stanu psychofizycznego, a ponad wszystko rozumiesz miejsce zwierząt w rozwoju człowieka, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt UTP jako pierwszy w Polsce oferuje kierunek kształcenia Zoofizjoterapia!

Dowiedz się więcej…

Wybieram Bydgoszcz

Bydgoszcz to dynamiczne tętniące życiem miasto o przeszło 650-letniej historii, malowniczo podzielone dolinami trzech wielkich cieków wodnych. Z racji swojego położenia często nazywana jest „polskim Amsterdamem”. Bydgoszcz jest inspirującym miastem idealnym do życia, nauki i rozwijania pasji w którym poczujesz się jak w domu. W 2014 roku studiowało w Bydgoszczy 36 tys. studentów. Egzaminy, kolokwia, imprezy, czasami bycie studentem może być męczące. Idealnym antidotum na nudę i zmęczenie są atrakcje oferowane przez miasto.

Dowedź się więcej: