STYPENDIA I PRACA DLA DOKTORANTÓW W PROJEKCIE OVOBIOM

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Uprzejmie informujemy że, stypendystkami NCN wyłonionymi w drodze wcześniej ogłoszonego konkursu w projekcie OVOBIOM zostały Panie doktorantki:

Niloofar Akhavan

Sanling Zuo

[podstawa prawna_regulamin NCN_uchwała Rady NCN nr 25/2019 z dnia 14 marca 2019 r.]

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Zapraszamy do przesyłania CV w konkursie na stanowisko stypendysta doktorant w projekcie badawczym o akronimie OVOBIOM: „Probiotyki i prebiotyki- mechanizm ich oddziaływania na zdrowotność jelit i wydajność organizmu kury od okresu przedwylęgowego do pełnej dojrzałości zwierzęcia, poprzez wczesną modulację mikrobiomu.”, nr OPUS 18-NCN 2019/35/B/NZ9/03186, finansowanym przez Narodowe Centrum Nauki. Stypendium naukowe w wysokości 3 tys. zł/ m-c może być przyznawane przez 48 miesięcy trwania projektu. Stypendium będzie przyznane dodatkowo, oprócz stypendium doktoranckiego (razem do 5 tys. zł/ m-c dla stypendysty doktoranta). Na przewidywany dzień rozpoczęcia pracy w projekcie (1 grudnia 2020), od kandydata wymagany jest status doktoranta. W ramach projektu można w całości zrealizować atrakcyjny doktorat, albo (za zgodą promotora), być dodatkowo zaangażowanym w pracę badawczą w tym projekcie.

Zachęcamy więc do rekrutacji do szkoły doktorskiej w dyscyplinie zootechnika i rybactwo.

Do celów prowadzonych badań należą:

1. opisanie tzw. metabolicznych „odcisków” probiotyków, jakie pod wpływem ich aktywności powstają w pożywce in vitro i w tkance jelita,
  2. określenie profilu mikrobiomu jelitowego kurcząt na różnych etapach rozwoju, pod wpływem stymulacji in ovo, 3/ weryfikacja, w jaki sposób wpływ stymulacji mikrobiomu w różnych momentach rozwoju embrionalnego jest odzwierciedlony w strukturze i funkcji wybranych tkanek.

Rekrutacja do 16 października 2020 r.

Więcej informacji:

OFERTA: STYPENDYSTA_DOKTORANT_mikrobiologia_OVOBIOM ; OFFER: SCHOLARSHIP GRANTEE_PhD STUDENT_microbiology_OVOBIOM

OFERTA: STYPENDYSTA_DOKTORANT_zootechnika_OVOBIOM ; OFFER: SCHOLARSHIP GRANTEE_PhD STUDENT_zootechnics_OVOBIOM